10/01/2024

“Aslan Pençesi”, EKMAS ile Şimdi Daha Güçlü

“Aslan Pençesi”, EKMAS ile Şimdi Daha Güçlü
“Aslan Pençesi”, EKMAS ile Şimdi Daha Güçlü

“Aslan Pençesi”, EKMAS ile şimdi daha güçlü

Yapı, otomotiv, sanayi & mühendisik ve yatırım sektörlerinde faaliyet gösteren EKMAS Group, Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın isim ve forma sponsoru oldu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Ekmas Group Onursal Başkanı Rafet Ekmekçioğlu ve Ekmas Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nun katıldığı basın tanıtım toplantısı Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleştirildi.

Ekmas Group Onursal Başkanı Rafet Ekmekçioğlu, “Ekmas Group olarak ülkemizin uluslararası arenadaki spor camiasında gururlu kulübü Galatasaray ile birlikte olmaktan şahsım ve şirketim adına gurur duyuyorum. Şirketimiz sportif faaliyetler alanında uzun süredir çalışmalarına devam ediyor. Bu topraklarda kazandıklarımızı yine bu topraklarda paylaşmak, tarifi yapılamaz bir duygu. Bu iş birliğinin her iki tarafa için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EKMAS Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise Manchester United galibiyetine vurgu yaparak  başladığı konuşmasında, “Adı sponsorluk ama iş ve gönül birlikteliği olan bu proje içerisinde yer almanın kıymetini çok iyi biliyorum. Avrupa’da, uluslararası arenada ülkemizi temsil eden Galatasaray Spor Kulübü ile bu iş birliğini yapmaktan gurur duyuyorum. Bu sponsorluk sürecinde Erden Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Onunla ayrı bir dostluğumuz var. Bu sürecin sadece bugünle kalmayacağını, bu iş birliğini uzun vade götürmek istediğimizi, sadece basketbol tarafından değil tüm spor tarafında sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte olmasını temenni ediyorum. Çok heyecanlıyız. Güzel bir reklam filmi oldu. İbrahim Büyükak’a da teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur ise şunları söyledi: “Değerli basın mensupları. EKMAS Group’un, böyle bir destekte bulunması Galatasarayımız için çok değerli. Yurt içinde ve yurt dışında çok önemli faaliyetleri olan, büyük bir grup EKMAS. Basketbolda bu sene çok güzel bir kadro kuruldu. Hocamız, takımımızla iki sene öncesinde olduğu gibi başarılı bir sezon geçireceğiz. Bu ivmeyi devam ettirerek sürdürmesini istiyoruz. Burada desteğini esirgemeyen, uzun vadeli iş birliği kurma iradesini ortaya koya EKMAS Group’a, Özgür Bey, Rafet Bey ve tüm EKMAS Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“AVRUPA’DA VE TÜRKİYE’DE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ”

Başkan Dursun Aydın Özbek ise basın toplantısında şu konuşmayı yaptı: “Bugün Galatasaray Spor Kulübü olarak EKMAS Group ile Basketbol Erkek Takımımız için yaptığımız isim ve forma sponsorluğu anlaşmasının imza töreni için bir aradayız. Bu anlaşma için EKMAS Group’a, Sayın Özgür Ekmekçioğlu ve Sayın Rafet Ekmekçioğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Galatasaray’ın geçmişte olduğu gibi bugün de Avrupa’daki başarılara ulaşması için sponsorluk gelirlerimizi en üst seviyeye ulaştırmanın zaruret olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece futbol için değil amatör şubeleri de aynı şekilde büyütmemiz çok önemli. Bugünü bu açıdan önemli bir adım olarak görüyorum. EKMAS Group, verdiği desteklerle Türk sporuna yabancı olmayan bir marka. Şimdi Galatasaray EKMAS olarak erkek basketbolda başarının sürekli hale gelmesi için hep birlikte çalışacağız. Bu sene elimizdeki imkanları zorlayarak iyi bir kadro kurduk. Bu kadronun hem Avrupa’da hem Türkiye’de önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Anlaşmamızın Galatasarayımıza, EKMAS Group’a ve Türk sporuna hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İmza töreninin sonunda EKMAS Group adına A Yangin’ın ürettiği Galatasaray armalı yangın tüpleri hediye edildi. Galatasaray Başkanı Durun Ayın Özbek ile Başkan Vekili Erden Timur da üzerinde Onursal Bakanımız Rafet Ekmekçioğlu ile Yönetim Kurulu Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’nun isimlerinin yazılı olduğu birer Galatasaray forası takdim etti.