11/01/2024

EKMAS'tan Her Gün 6 Konut

EKMAS'tan Her Gün 6 Konut
EKMAS'tan Her Gün 6 Konut

İzmir ve çevresinde 14 ayrı projeye eş zamanlı başlayacak EKMAS, iki yılda 4 bin 500 ‘ün üzerinde konut inşa edecek.

Mavişehir ve Manisa’da prestijli iki büyük proje inşa eden, Galatasaray Basketbol Erkek Takımı’nın isim ve forma sponsoru EKMAS, 2023 ve 2024 yıllarında 14 farklı projeyi hayata geçirecek, toplamda 4 bin 500’ün üzerinde konut inşa edecek. Her gün 6 konutu sahipleriyle buluşturacak EKMAS’ın İzmir ve çevresinde yer alan projeler arasında denize sıfır siteler, villalar, lüks konutlar ve doğa ile iç içe yaşam imkanı sunan yapılar bulunuyor. 

EKMAS RESIDENCE AIRPORT BAŞLADI

EKMAS Group şirketlerinden EKMAS Yapı’nın Adnan Menderes Havalimanı’na sadece 16 kilometre uzaklıktaki 115 konutluk EKMAS Residence Airport projesinde temeller atıldı. Bölgenin en lüks konut projesi EKMAS Residence Airport’ta, yüksek teknolojiye sahip sürdürülebilir enerji hakim olacak. Geniş sosyal alanlar, kuaför, ev temizliği, kuru temizleme, taksi, yüzme havuzu, masaj ve fitnes gibi olanaklar, beş yıldızlı otel konforunu aratmayacak.

FOÇA ION VİLLALARI’NDA 4 MEVSİM YAŞAM

EKMAS & Biva iş birliğiyle Foça’da yapılan ION Vilaları inşaatı sona yaklaşıyor. Çok kısa bir sürede tamamlanma aşamasına gelen proje, 2024 yılında sahiplerine kavuşacak. 3 artı 1 ve 4 artı 1 konseptindeki 90 villa,  bölgenin en lüks konut projesi olarak sakinlerine dört mevsim yaşam imkanı sunacak. EKMAS Yapı, eş zamanlı olarak Karşıyaka, Çeşme, Seferihisar, Foça, Dikili, Çiğli, Bornova ve Menemen-Yahşelli’de farklı tarza sahip projelerini yeni yılda hayata geçirmeye başlayacak.

KARŞIYAKA’DA ÜÇ PROJE BİRDEN

Karşıyaka Anadolu Caddesi üzerinde yeni açılacak Şemikler-Mavişehir bağlantısı üzerinde üç ayrı noktada üç büyük proje iki yıl içinde yükselecek. Karşıyaka’ya yeni bir otomotiv markası da getirecek olan bu üç projede farklı tiplerde toplam 380 konut sahiplerine teslim edilecek. Çeşme-Musalla’da 24, Seferihisar’da 20 lüks villa ile Çiğli’de 50 konutun inşaatları kısa süre içerisinde başlayacak. Bornova-Çiçekliköy’de 38 adet tinyhouse projesi tamamlanacak. 

DİKİLİ’DE DENİZE SIFIR ÜÇ PROJE

EKMAS Yapı’nın diğer projeleri ise “Türkiye’nin Maldivleri” olarak nitelendiren Dikili’de denize sıfır konseptiyle yükselecek. Dikili’nin uçsuz bucaksız plajlarını kucaklayan, denize tam anlamıyla sıfır yapılacak üç projede toplam 1.730 suit sahiplerine kavuşacak. Ayvalık – Burhaniye’de yine denize sıfır 850 suit, doğanın tam koynundaki Menemen - Yahşelli’de 400 ev ile taçlanacak. Farklı lokasyonlardaki 700 konutluk projelerle beraber toplamda 4 bin 500’ün üzerindeki konut, sadece 730 günde teslim edilecek.

EKMEKÇİOĞLU: GÜCÜ TEMELİNDE

EKMAS Group Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, EKMAS’ın yapı, otomotiv, reel sektör, mühendislik ve gayrimenkul yatırım alanlarındaki faaliyetlerinin büyüyerek devam ettiğini vurgulayarak, “Orhan Pamuk, Yeni Hayat kitabında ‘Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti’ der. İnşaat sektörüne girerken tam da bunu hayat ettik. Bir gün bir bina yapalım ve bütün ezberleri bozalım istedik. Mavişehir’de tek bina gibi görünen, üç ayrı bloktan oluşan, teknolojisi, mimarisi, iklimlendirmesi ve yapı güvenliği açısından benzersiz olan EKMAS MAVİŞEHİR, böylelikle prestij projemiz olarak doğdu. EKMAS’ı kısa ve tek bir cümle ile ifade etmek istersek ‘Gücü, Temelinde’ derim. Buradaki temel, hem Ekmekçioğlu Ailesi’nin güçlü ve köklü yapısını, hem de EKMAS yapılarının güçlü ve sağlamlığını ifade eder. Mavişehir projesi, farklı bir şekilde konumlanmamızı sağladı. Hemen ardından Manisa’da yine fark yaratan ve benzersiz bir projeyi tamamladık. EKMAS MANİSA, sosyal alanları, peyzajı ve yine mimarisi, teknolojisi, yapı güvenliği gibi özellikleriyle bölgenin en değerli konut projesi oldu. Şimdi ise aynı anda 14 farklı projeyi hayata geçiriyoruz. İki yıl gibi kısa bir sürede 4 bin 500’ün üzerinde, farklı konseptlerde konutlar inşa ediyoruz” dedi.

İZMİR BİZE İLHAM KAYNAĞI OLUYOR

Ekmekçioğlu, “Kendimi ‘İzmirli’ olarak tanıtmaktan her zaman çok mutlu oluyorum. İzmirli olmak; ilkleri başarmak ile eşdeğer. Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ve bitiren kent İzmir, ülkemizin ilk ticaret borsasının, ilk fuarının, ilk demiryolunun, ilk donanmasın kurulduğu ve ilk futbol maçının oynandığı kenttir.  Ticaret, sosyal örgütlenme ve spor alanındaki bu ilkler, bana yıllar içerisinde iş hayatım, sosyal çevrem ve spor kulübü yöneticiliğinde önemli avantajlar sağladı. İzmirli olmayı, “İyinin sonu yok” felsefesi ile çok bağdaştırıyorum. Doğuş Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim alırken, genç yaşta EKMAS’ı kurup bugünkü konumuna getirirken, Altay Spor Kulübü’nde beş sezonda üç şampiyonluk kupası ile Süper Lig’e kadar yükselirken, İzmir’in bana kazandırdığı ‘daha iyiye doğru ilerleme’ felsefesinden ilham aldım. İzmir, bir yandan size sunduğu olanaklar ile yaratıcılığınızı destekliyor, diğer yandan yaptığınızı bir sonraki adımda daha mükemmel hale getirmeniz için yeniden olanak yaratıyor. Bu döngünün, bizi başarıya ulaştıran en önemli faktör olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.